5 Tips to Run a Sustainable Link Building Campaign 760x400 - 5 روش لینک سازی مستمر و پایدار

۵ روش لینک سازی مستمر و پایدار

این روزها شما به آسانی نمی توانید لینک سازی انجام دهید زیرا سوال های بسیاری در این خصوص مطرح می شوند که حتماً باید به آن ها پاسخ دهید از جمله:

  • فرآیند تشخیص لینک ها چگونه است؟
  • چگونه از ایجاد لینک های غیر طبیعی اجتناب کنیم؟
  • آیا می توان از این نظر به لینک ها مطمئن بود که منجر به جریمه سایت نخواهند شد؟
  • چه کسی زمان لینک سازی را تعیین می کند؟

هر چند تمام این سوالات بسیار مهم هستند و باید پاسخ داده شوند اما سوال مهم تر این است که چگونه می توان به روشی پایدار لینک سازی کرد؟ در ذیل به یکسری ایده ها و راهکارها اشاره شده که می توانند به ایجاد یک کمپین لینک سازی پایدار و مستمر به شما کمک کنند و مانع از افت رتبه سایت شما در عرض شش ماه گردند.

قبل از لینک سازی حتماً جستجو کنید

به دنبال سایت های مرتبطی که دامین آتوریتی بالایی دارند بگردید و برای دریافت لینک، ایمیل ارسال کنید. در صورت دریافت پاسخ، کار خود را شروع نموده، آن را توسعه دهید و  مدام آن را تکرار نمائید.

با افراد موثر همکاری کنید

اینکه چه محصولی میفروشید و یا چه خدماتی ارائه می دهید اصلاً اهمیتی ندارد. افراد بسیاری وجود دارند که در حوزه آن محصول یا خدمات متخصص هستند و همچنین افراد بسیاری به این متخصصین گوش فرا می دهند. تنها وظیفه شما یافتن این افراد است. این افراد می توانند نویسندگان، بلاگرها، سخنرانان و … باشند. در یوتیوب به دنبال افرادی بگردید که همچون شما به دنبال خدمات و محصولات هستند، سپس به آن ها پیغام بفرستید تا بفهمید تمایل به اسپانسر شدن دارند یا خیر. در اکثر مواقع آن ها برای یک محصول رایگان و یا حق الزحمه ای ناچیز با شما شریک می شوند.

هیچ گاه لینک نخرید

خرید بک لینک یک کار وقت گیر، منسوخ شده و نادرست است. لینک سازی طبیعی کاری جذاب نیست بلکه یک ضرورت در تجارت محسوب می شود و نباید نادیده گرفته شود.

با وب سایت های مرتبط شریک شوید

اشتراک با سایت ها و نویسندگانی که حوزه فعالیت آن ها در ارتباط با کسب و کار شماست مفید می باشد. اگر شما افرادی را پیدا کنید که صاحب وبسایت در حوزه کاری شما هستند و فکر می کنید همکاری با وبسایت آن ها برای شما سودمند است این کار را انجام دهید. این کار را با میانه روی انجام دهید و تعداد افرادی که با آن ها همکاری می کنید را گسترش دهید.

به جزئیات توجه کنید

آیا بر دامنه به عنوان یک امر کلی تمرکز می کنید؟ هر چند دامین آتوریتی بسیار مهم است اما نمی توان تنها بر آن تمرکز نمود. بهتر است به پیج های مجزایی که دارای دامنه های مورد علاقه شما برای لینک زدن هستند نگاهی بیندازید. اگر یک پیج با آتوریتی بالا یافتید و محتوایی دارید که فکر می کنید می توانید با استفاده از آن به پیج مورد نظر بک لینک بزنید، به فرصتی مناسب برای لینک سازی دست یافته اید.