backlink - 5 تکنیک قدرتمند لینک سازی

۵ تکنیک قدرتمند لینک سازی

لینک سازی مهمترین فاکتور در افزایش تعداد بازدیدهای سایت و انتقال آن به صفحه اول موتورهای جستجو می باشد. راهکارهای متفاوتی برای ساخت لینک وجود دارد اما کدام راهکار موثرتر و مفیدتر است؟ تکنیک ها و قوانین لینک سازی مدام در حال تغییرند اما از بین آنها می توان مواردی را انتخاب نمود که تاثیر بسزایی داشته و به ارتقاء رتبه سایت شما کمک خواهند کرد. در ذیل به ۵ تکنیک مهم اشاره شده که نقش مهمی در آوردن سایت شما به صفحه اول نتایج جستجو دارند. این تکنیک ها شامل موارد زیر هستند:

لینک داخلی

لینک های داخلی لینک هایی هستند که از یک صفحه سایت به صفحه ای دیگر ارجاع داده شده اند. این لینک ها گاهی نادیده گرفته می شوند اما نقش مهمی در افزایش بازدیدهای سایت و درگیر نمودن کاربر با محتوا دارند. از مزایای آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • لینک های داخلی نرخ پرش وب سایت را کاهش می دهند.
  • اگر صفحه شما دارای لینک های داخلی استراتژیک و مرتبط با محتوا باشد، این لینک ها به رتبه بندی کلمات کلیدی کمک خواهند کرد.
  • آنها پست های صفحات قدیمی را با افزایش ترافیک توسعه خواهند داد.
  • لینک داخلی پیج آتوریتی را ارتقاء می بخشد.

ذکر کسب و کارهای محلی

اگر دارای شغلی بومی هستید، لینک سازی بومی یک فرصت بک لینک سازی ایده آل برای شما محسوب می شود. شما می توانید لینک های خوب بگیرید و از افرادی که مدام از سرچ محلی برای یافتن شغل در نزدیکی خود استفاده می کنند ترافیک اضافی بدست آورید.  اگر می خواهید جایگاه خود را در نتایج جستجوی محلی ارتقاء دهید ذکر کسب و کارهای محلی بسیار حائز اهمیت است و شامل نام، آدرس و شماره تلفن می باشد.

لینک سازی از سایت های قابل اعتماد

اینترنت پر از سایت های اسپم شده است و گوگل قصد دارد آنها را دور بیندازد و تنها سایت های قابل اعتماد را به همراه صفحات نتایج جستجوی آنها نشان دهد. لینک سازی از سایت های قابل اعتماد یکی از گام های اساسی در افزایش قدرت سایت و آوردن آن به صفحات اولیه نتایج جستجو می باشد. وقتی یک سایت از یک سایت قابل اعتماد بک لینک داشته باشد، به موتور جستجو اعلام می کند که بر موضوع مورد نظر اشراف کامل دارد.

اینفوگرافیک

ساخت اینفوگرافیک یکی دیگر از راه های توسعه لینک ها محسوب می شود. اینفوگرافیک روشی خلاقانه برای افزایش میزان جستجوهاست. برای ایجاد یک اینفوگرافیک خوب فاکتورهای زیر را مد نظر قرار دهید:

  • برای مخاطبان خود اینفوگرافیک تهیه کنید و آن را ساده و مرتبط با موضوع، طراحی نمائید.
  • سایز اینفوگرافیک باید ۱۵۰۰ الی ۲۰۰۰ پیکسل باشد تا به راحتی بتوان آن را بارگذاری کرد.
  • به اینفوگرافیک اشکال مناسب اضافه کنید و به منابعی که در آن قرار دارند اعتبار ببخشید.
  • مخاطبان خود را با نمودار ها و جداول تحت تاثیر قرار دهید.
  • از وجود ۲۰۰ الی ۳۰۰ کلمه در اینفوگرافی اطمینان حاصل نمائید و کلمات کلیدی هدف را با تنوع کمی استفاده کنید.

لینک سازی از طریق سایت های سوشال بوک مارکینگ

سایت های سوشال بوک مارکینگ که کاربر به راحتی می تواند در آنها محتوا اضافه کرده، ویرایش نماید و به اشتراک بگذارد به شما کمک می کنند که بک لینک های باکیفیت دریافت کنید و برای وب سایت خود ترافیک فراهم نمائید. سوشال بوکمارکینگ روشی است که افراد توسط آن می توانند بوک مارک های صفحات را ذخیره و سازماندهی نمایند. این نوع سایت ها به کاربران اجازه می دهند که لینک های مورد نظر خود را ذخیره و یا آنها را به اشتراک بگذارند. از مزایای سوشال بوکمارکینگ می توان به مواردی نظیر افزایش سرعت ایندکس محتوا، دسته بندی موضوعات، افزایش اعتبار سایت و … اشاره نمود.