Link Building Success 760x400 - همسو کردن محتوا و رسانه های اجتماعی برای موفقیت در لینک سازی، بخش اول

همسو کردن محتوا و رسانه های اجتماعی برای موفقیت در لینک سازی، بخش اول

لینک سازی برای هر چیزی که فکرش را بکنید مفید است اما ایجاد لینک های با کیفیت برای وبسایت نه تنها در افزایش اعتبار آن نقش دارد بلکه به سمت آن ترافیک روانه می کند، قدرت نمایش برند را بالا می برد و مخاطبان بیشتری جذب می نماید. هر چند فواید لینک سازی بسیار واضح هستند اما کارشناسان سئو برای انتخاب تکنیکی که بیشترین تاثیر را در پی داشته باشد مدام در چالش هستند. ممکن است انتخاب تکنیک ها کمی سخت به نظر برسد اما چند استراتژی قدرتمند از جمله ارزیابی لینک رقابتی، بهینه سازی پروفایل تجاری، شناسایی نام برندها و … وجود دارند که می توان آن ها را اجرا نمود.

تولید طبیعی بک لینک های معتبر برای وبسایت شامل دو بخش اساسی است:

  • تولید محتوا با کیفیت بسیار بالا و غنی از لینک
  • ارتقاء استراتژیک محتوای کیفی

بدین منظور همسو کردن محتوا و رسانه های اجتماعی با توجه به راهکارهای لینک سازی امری ضروری است. در این نوشته به توضیح بخش اول می پردازیم:

تولید محتوای با کیفیت و غنی از لینک

اینکه تولید محتوا و لینک سازی از همان ابتدا حتی قبل از اینکه پروسه تولید محتوا شروع شود با هم همسو شوند بسیار مهم است. با انجام این کار نه تنها مطمئن می شوید محتوای مناسب تولید کرده اید بلکه تا حد ممکن به مخاطبان خود دسترسی یافته و آن ها را درگیر خواهید کرد. هنگامی که صحبت از تولید محتوای ارزشمند و غنی از لینک می شود، می توان به دو فاکتور مهم که منجر به موفقیت می شوند اشاره نمود:

تحقیق

اینکه کسب و کار شما مربوط به کدام صنعت است اهمیتی ندارد، بلکه این تحقیق است که مهم بوده و منجر به تقویت لینک ها می شود. چه سوال های رایجی از طرف مشتریان و مصرف کنندگان مطرح می شوند؟ این سوالات مسلماً قبلاً توسط افراد دیگر پرسیده شده اند یا پرسیده خواهند شد. از این رو می توان از این نقطه نظرات به منظور ایده پردازی برای تولید محتوای مبتنی بر تحقیق استفاده کرد.

منابع

با انتشار منابع و ابزارها از طریق محتوا، آن را برای خواننده سودمند نشان داده و فرصتی برای به اشتراک گذاشتن محتوا با افرادی که آن ها را ترغیب نموده اید فراهم می کنید. برای ایجاد شانس بیشتر به منظور دریافت لینک، باید با مخاطب لینک ها و وبلاگ ها ارتباط برقرار کنید.

چرا چنین محتوایی برای خواننده ارزشمند است؟

  • با ابزارهای خاصی که قابل استفاده هستند آشنا می شوند.
  • از نحوه استفاده از ابزارها مطلع می گردند.
  • با دیگر منابع و راهنماها در خصوص موضوع مورد نظر آشنا می شوند.
  • از نظرات و راهنمایی های سایر متخصصین آگاه می شوند.

هر کدام از این فاکتورها فرصت های مناسب برای دستیابی به سایت های مطرح را فراهم می کنند و آن ها را تشویق می کنند که محتوا را به اشتراک گذاشته و به آن لینک بزنند. هنگامی که شما به یک ابزار اشاره می کنید، توضیحی در مورد اینکه دقیقاً در مورد چیست ارائه می دهید، فواید آن را توضیح می دهید و ویژگی های اصلی و اینکه چگونه می توان از آن استفاده نمود را مطرح می کنید. اگر محتوای شما شامل نقطه نظرات یا منابع دیگر است باید توضیح دهید چرا این منابع مهم هستند و چه چیزی را پیشنهاد می دهند.