infografic 626x400 - نقش اینفوگرافیک در بک لینک سازی

نقش اینفوگرافیک در بک لینک سازی

علارغم به روزرسانی های الگوریتم، لینک سازی همچنان یکی از قوی ترین سیگنال های رتبه بندی است که توسط موتورهای جستجو استفاده می شود. اگر می خواهید رتبه و اعتبار سایت خود را در صفحات نتایج موتورهای جستجو به نسبت سایر رقبا بالاتر ببرید باید بر اساس یکسری اصول لینک سازی کنید. به عبارت دیگر شما به یک استراتژی لینک سازی که نتیجه خوبی به شما می دهد احتیاج دارید. بک لینک ها تعداد بازدیدکنندگان سایت شما را بالا می برند, در نتیجه دامین آتوریتی و رنک سایت شما ارتقاء پیدا می کند. وقتی تعداد بازدیدکنندگان سایت بالاتر رود گوگل متوجه علاقه بازدیدکنندگان به سایت شما خواهد شد. لینک سازی روشی مناسب برای ارتقاء سئو به شمار می آید و راه های مختلفی برای انجام آن وجود دارد. ساخت اینفوگرافیک از جمله روش هایی است که می توان از طریق آن لینک سازی کرد. اینفوگرافیک ها تنها در رسانه های اجتماعی استفاده نمی شوند بلکه در سئو نیز کارآمد هستند. اما با این حال اکثر افراد آنها را نادیده می گیرند زیرا تصور می کنند اینفوگرافیک ها هزینه بردار و وقت گیر می باشند. با استفاده از ابزارهایی نظیر Canva، Venngage و Piktochart می توانید در عرض چند دقیقه اینفوگرافیک های جذاب بسازید. روش دیگر برای ایجاد اینفوگرافیک های زیبا استفاده از سایت هایی نظیر Fiverr و Upwork است. وقتی اینفوگرافیک شما آماده شد، وقت آن رسیده که آن را گسترش دهید. با استفاده از مراحل زیر می توان این کار را انجام داد:

اینفوگرافیک خود را در اختیار سایت های چاپ اینفوگرافیک قرار دهید

در اینجا لیست یکسری از سایت ها که به شما اجازه می دهند اینفوگرافیک خود را برای چاپ ارائه دهید معرفی می کنیم. برخی از این سایت ها رایگان و برخی دیگر هزینه از شما دریافت می کنند. علاوه بر آن دامین آتوریتی هر کدام از این سایت ها را ذکر می کنیم تا از میزان اعتبار هر بک لینکی که دریافت می کنید مطلع شوید.

Graph.net (DA-56)

Visual.Ly (DA-83)

InfographicBee (DA-27)

Cool Infographics (DA-63)

Infographic Journal (DA-41)

Submit Infographics (DA-45)

Only Infographic (DA-27)

Pure Infographic (DA-28)

با بلاگرهای مرتبط با محتوای خود ارتباط برقرار کنید و از آنها بخواهید اینفوگرافیک شما را به عنوان پست میهمان به صورت رایگان در وبلاگ خود بگذارند

گام بعدی شناسایی بلاگرها و افراد مرتبط با حوزه کار شما است. با استفاده از ابزاری مانند  Buzzsumo می توانید این کار را انجام دهید. بعد از آنکه بلاگرها را پیدا کردید به آنها ایمیل ارسال کنید و آنها را از اینفوگرافیک جدید خود و اینکه چگونه بر ارزش اعتبار محتوایی که  با موضوع یکسان نوشته شده اثرگذار خواهد بود آگاه کنید. اگر لازم است خلاصه ای از اینفوگرافیک برای آنها در ایمیل بنویسید. همه افراد اینفوگرافیک هایی که قالب و محتوای خوبی دارند را می پسندند و بیشتر سایت ها قبول می کنند که اینفوگرافیک شما را در مقالات خود قرار دهند.

اینفوگرافیک خود را کدگذاری کنید

با کدگذاری اینفوگرافیک، اشتراک گذاری و قرار دادن آن در سایت های دیگر را راحت تر می کنید. وقتی کسی اینفوگرافیک شما را در محتوای خود قرار می دهد شما در بازدیدهای آن محتوا نیز سهم خواهید داشت.